Trwa ładowanie...

Terapia sodą - sposób na oczyszczenie organizmu

 Ewa Rycerz
27.03.2021 14:09
Terapia sodą - sposób na oczyszczenie organizmu
Terapia sodą - sposób na oczyszczenie organizmu (123RF)

Zakwaszenie organizmu jest jedną z największych bolączek współczesnego społeczeństwa – twierdzą eksperci. A walka z nim – ogromnym wyzwaniem. I tutaj z pomocą przychodzi soda oczyszczona. Jeśli jesteś zestresowany, palisz papierosy, spożywasz dużo przetworzonej żywności – wypróbuj detoksykującą terapię sodą.

Zakwaszenie organizmu jest przypadłością, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę. Tymczasem może być przyczyną nawracających chorób i infekcji. Dzieje się tak, ponieważ w zanieczyszczonym organizmie mogą się znajdować grzyby, pasożyty i złogi.

Objawami zakwaszenia organizmu są problemy zdrowotne – bóle głowy, chroniczne zmęczenie, problemy skórne, rozdrażnienie. Najpierw dolegliwości pojawiają się na poziomie komórek, później tkanek, następnie narządów. Jeśli i one nie są w końcu w stanie prawidłowo pracować – zaczynają się kłopoty – coraz bardziej odczuwalne dla człowieka.

Wtedy najczęściej sięgamy po leki. A wcale nie musi tak być. Wystarczy zastosować odpowiednią kurację, która oczyści organizm i wspomoże proces regeneracji. Do takiej terapii można zastosować np. sodę oczyszczoną.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak często przeprowadzać dietę oczyszczającą?"

Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu, może być przyjmowana w formie płynu po rozpuszczeniu w wodzie. Przede wszystkim normalizuje pH w organizmie. Oznacza to, że pod jej wpływem kwaśna treść żołądkowa zostaje zobojętniona.

Oprócz tego soda oczyszczona alkalizuje mocz, działa moczopędnie. Oddziałuje też na gruczoły śluzowe dróg oddechowych, może mieć działanie przeciwwymiotne.

Terapia sodą oczyszczoną polega na piciu raz dziennie połowy łyżeczki sody rozpuszczonej w 150 ml czystej wody. Należy to robić regularnie i nie dłużej niż przez trzy tygodnie. W przypadku dużego zakwaszenia należy łącznie z sodą przyjmować roztwór glukozy.

Należy bezwzględnie przestrzegać czasu terapii. Odczyn kwasu żołądkowego jest kwaśny, dzięki czemu możliwe jest trawienie białek. Niskie pH w żołądku aktywuje pepsogen. Ten tworzy pepsynę, która rozkłada białka na mniejsze cząsteczki, które później mogą zostać wchłonięte do organizmu.

Jeśli terapia sodą trwać będzie za długo – kwaśne pH w żołądku zostanie podniesione i wchłanianie białek zostanie zaburzone. Dlatego też przyjmowanie wodorowęglanu sodu nie powinno trwać dłużej niż trzy tygodnie.

Zaletą terapii jest też jej niski koszt. Saszetka sody kosztuje ok. 1 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze