Trwa ładowanie...

Toksyczne ryby. Gatunki, których powinniśmy unikać (WIDEO)

Zobacz film: "Toksyczne ryby"

Ryby są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Niestety, nie wszystkie. Niektóre gatunki mają niewielką wartość odżywczą. Z kolei ryby, które żyją w brudnych wodach, naszpikowane są toksynami, a te hodowlane – antybiotykami.

Zakład Chemii Żywności i Środowiska Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni określił, że w polskich rybach morskich znajduje się wiele dioksyn i ich pochodnych, a także metali ciężkich, przede wszystkim rtęci. Ale w sklepach znajdziemy także ryby, pochądzące z innych państw, głównie z Azji.

Obejrzyj wideo, a jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej na ten temat przeczytaj koniecznie o rybach, które są szkodliwe dla zdrowia.

Obejrzyj inne wideo o właściwościach zdrowotnych produktów:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.