Trwa ładowanie...

Wycofanie papryki słodkiej mielonej. GIS: jej spożycie grozi salmonellą

GIS ostrzega przed spożyciem popularnej przyprawy produkowanej przez CARUM. Chodzi o paprykę słodką mieloną, dostępną w opakowaniach po 20 g. Podczas kontroli wykryto w przyprawie obecność groźnych bakterii salmonelli.

Zobacz film: "Sygnały ostrzegawcze, które wysyła chora wątroba"

1. Bakterie salmonelli w "Papryce słodkiej mielonej"

GIS informuje o wycofaniu z rynku słodkiej papryki mielonej. Powodem są bakterie Salmonelli. Podczas kontroli prowadzonej w zakładzie produkującym przyprawę wykryto obecność groźnych bakterii w dwóch z pięciu badanych próbek papryki dostępnej w 20 g opakowaniach oraz w jednej z pięciu badanych próbek przyprawy dostępnej w 25 g opakowaniach.

W przyprawie wykryto groźne bakterie
W przyprawie wykryto groźne bakterie

Poniżej szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

Papryka słodka mielona. Masa netto 20g

Najlepiej spożyć przed końcem:/ Nr partii: 10 2021/1143

Kraj pochodzenia: HISZPANIA

Producent: CARUM Sp. J. ul. Ogrodowa 42, 42-231 Cykarzew Północny

2. Pałeczki salmonelli mogą prowadzić do groźnych zatruć

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przez spożyciem produktu, zwłaszcza bez odpowiedniej obróbki termicznej. Jeżeli ktoś wcześniej używał podejrzanej partii przyprawy, powinien obserwować swój organizm, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów konieczna jest wizyta u lekarza.

Spożycie żywności zanieczyszczonej pałeczkami salmonelli może wywołać groźne zatrucia pokarmowe.

Objawy salmonelli mogą się pojawić po kilku godzinach od zjedzenia skażonego posiłku. Główne symptomy to: biegunka, wymioty, silny ból brzucha i głowy. Niektórym chorym towarzyszy również ból mięśni i wysoka gorączka.

Zatrucie jest groźne przede wszystkim dla osób z obniżoną odpornością. Niewłaściwie leczona może doprowadzić do poważnych komplikacji, nawet do sepsy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.