Trwa ładowanie...

Zapewni wątrobie regenerację, pomoże schudnąć. Polacy rzadko mają w domu

Avatar placeholder
30.08.2023 12:48
Jeden produkt, a wiele korzyści zdrowotnych. Dlaczego warto stosować pyłek pszczeli?
Jeden produkt, a wiele korzyści zdrowotnych. Dlaczego warto stosować pyłek pszczeli? (Getty Images)

Coraz częściej zwracamy się w stronę naturalnych produktów. Jednym z nich jest pyłek pszczeli, którego popularność rośnie. Jakie są jego właściwości i kiedy najlepiej po niego sięgać?

spis treści

1. Suplementacja pyłku pszczelego

Pyłek kwiatowy zbierany jest przez pszczoły. Podczas powrotu owada do ulu, część pyłku spada z odnóży, a następnie trafia do specjalnych poławiaczy zainstalowanych przez pszczelarzy.

W pyłku pszczelim znajduje się cała masa składników odżywczych i drogocennych związków. Znajdziemy w nim katechiny, flawonoidy, witaminy, minerały, aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Suplementacja pyłku kwiatowego dostarczy organizmowi witamin z grupy B, a także witaminę C, D, E, żelazo, magnez, wapń, cynk, selen i krzem. Na tym jednak nie kończą się jego właściwości.

Zobacz film: "Jak ograniczyć węglowodany w diecie?"

2. Produkt o wielu zaletach

Stosowanie pszczelego produktu wzmocni układ odpornościowy dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Doskonale sprawdzi się podczas przeziębień, po przebytych chorobach oraz u osób z anemią.

Antyoksydacyjne i przeciwzapalne właściwości pyłku kwiatowego poprawią pracę układu trawiennego, obniżą poziom cholesterolu, będą wspomagać pracę serca, zmniejszą ryzyko miażdżycy oraz pozytywnie wpłyną na funkcje wątroby.

Suplementacja pyłku może wspomóc walkę z dodatkowymi kilogramami, a także poprawia nastrój, dodaje energii, redukuje stres, pomoże oczyścić i nawilżyć skórę, a także wpłynie na redukcję zmarszczek.

Choć to produkt naturalnego pochodzenia, nie jest zalecany dla każdego. Przede wszystkim powinny go unikać osoby z alergiami oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. A jak go stosować? Wystarczy rozpuścić łyżeczkę pyłku w szklance letniej wody i wypić z dodatkiem odrobiny miodu.

Mieszankę można podawać już dzieciom powyżej trzeciego roku życia. Warto także pamiętać, by przechowywać pyłek w szczelnie zamkniętym pojemniku z dala od wilgoci i źródeł światła.

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze