Trwa ładowanie...

Co się stanie, gdy do ulubionej kawy dodasz sól?

Kawa z dodatkiem cynamonu i z mlekiem. Czasami z bitą śmietaną i koniecznie z cukrem. Ta wymarzona zależy od wielu naszych upodobań. Co jednak się stanie, jeżeli do małej czarnej dodamy sól?

1. Triki baristów

Może się wydawać, że wszystkie przepisy na idealną kawę zostały już odkryte, a przed baristami nie ma już tajemnic. Jak się jednak okazuje, nie do końca.

Przeczytaj również:

21 zaskakujących korzyści z picia kawy

Zobacz film: "Przepis na zdrową kawę według Otylii Jędrzejczak"

Niedawno w czasopiśmie "Nature" opublikowano badania, z których jasno wynika, że kawa najlepiej będzie smakować... posolona. Jony sodowe zawarte w soli wpływają bowiem na wzmocnienie jej smaku. Białe kryształki zniwelują gorycz mocnego naparu.

Sprawdź także:

Czy znasz wszystkie fakty i mity o kawie?

2. Solona kawa

Sól od lat dodaje się do kawy w północnej Skandynawii, na Węgrzech i w Turcji. Substancja wpływa nie tylko na smak, ale i na jej pienienie się.

10 sposobów na obudzenie się bez kawy
10 sposobów na obudzenie się bez kawy [10 zdjęć]

Przekąska, która zawiera przynajmniej 10 g białka, powoduje stały wzrost poziomu cukru we krwi oraz

zobacz galerię

Morska sól dodawana jest również do kawy przez Tajwańczyków. Ich zdaniem substancja ta otwiera kubki smakowe. Dodaje się ją do lekko schłodzonej śmietanki. Jak smakuje? Jest aromatyczna i o charakterystycznym słono-słodkim smaku.

Czarna kawa z solą ma całkiem inny smak
Czarna kawa z solą ma całkiem inny smak (123rf)

Istnieją też opinie, że kawę najlepiej jest solić bezpośrednio przed dodaniem wody.

To nie pierwszy napój, który posolony smakuje jeszcze lepiej. Eksperci są zdania, że solić warto także słabej jakości wino. Takie opinie można znaleźć w "The Wall Street Journal".

Naukowcy uważają, że kawę należy solić
Naukowcy uważają, że kawę należy solić (123rf)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.