Trwa ładowanie...

Diety odchudzające - dieta Dukana, dieta South Beach, dieta kopenhaska

Diety odchudzające pomagają nam szybko zrzucić kilogramy i zadbać o zdrowie. Wiele osób na całym świecie zadaje sobie pytanie, jak szybko schudnąć. Istnieje wiele diet odchudzających, które przyniosą nam widoczne skutki, jednak wybór jednej z nich powinniśmy podyktować wieloma czynnikami, którymi charakteryzuje się nasz styl życia, nasze ciało oraz stan zdrowia.

Istnieją łagodne diety odchudzające, których efekty zobaczymy po dłuższym czasie, ale mamy także do dyspozycji rozwiązania ekstremalne, które szybko przyniosą skutki. Najpopularniejsze diety odchudzające w dzisiejszych czasach najczęściej opracowane są przez naukowców z dziedziny dietetyki.

spis treści

Zobacz film: "Sól w diecie - ile można spożywać?"

1. Diety odchudzające - dieta Dukana

Osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy w szybkim tempie często wybierają dietę odchudzającą Dukana. Chociaż dieta odchudzająca Dukana ma wielu przeciwników, pewny jest fakt, że w pierwszych dniach od rozpoczęcia stosowania jej możemy już dostrzec jej efekty.

Zasady diety odchudzającej są dosyć proste w teorii, jednak trudniejsze w zastosowaniu. Dieta odchudzająca Dukana polega na wykluczeniu z codziennego żywienia węglowodanów. Przez dwa tygodnie nie należy spożywać chleba, ziemniaków, roślin strączkowych, warzyw, owoców oraz makaronu.

Z alkoholu i słodyczy, a nawet soków również musimy koniecznie zrezygnować. Jedyne produkty, jakie możemy spożywać na diecie odchudzającej Dukana, to chude mięso, białe sery, jogurty (tylko naturalne), a także białko jajeczne. Do tego należy spożywać co najmniej półtora litra płynów każdego dnia.

Wśród dużej ilości różnych diet odchudzających każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie
Wśród dużej ilości różnych diet odchudzających każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie (123RF)

2. Diety odchudzające - dieta South Beach

Dieta odchudzająca South Beach polega na wyłączeniu z diety węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, czyli takich, które najszybciej przetwarzane są przez nasz organizm w dużą ilość cukru i mocno podwyższają ilość glukozy we krwi. Oprócz tego, stosując dietę odchudzającą South Beach, powinniśmy również ograniczyć spożywanie wszelkich tłuszczów.

10 produktów spożywczych wspomagających odchudzanie
10 produktów spożywczych wspomagających odchudzanie [10 zdjęć]

Najzdrowszą dla naszego organizmu dietą odchudzającą jest dieta zawierająca odpowiednie ilości węglowodanów,

zobacz galerię

Dieta odchudzająca South Beach, w przeciwieństwie do diety Dukana, może być stosowana przez całe życie, co korzystnie wpłynie na nasze serce. Pierwszy etap diety South Beach trwa dwa tygodnie, w których nie wolno spożywać owoców, ziemniaków, słodyczy, pieczywa i nabiału. Wtedy występuje największy spadek wagi.

W drugim etapie diety South Beach włączamy do jadłospisu niektóre produktu, takie jak owoce czy nabiał. Trzeci etap diety South Beach pozwala nam spożywać wszystko, pod warunkiem, że żywność ma niski indeks glikemiczny.

Koniecznie przeczytaj

3. Diety odchudzające - dieta kopenhaska

Podstawą odżywiania w kopenhaskiej diecie odchudzającej jest chude mięso. Można spożywać niewielkie ilości owoców i warzyw. Z diety musimy wykluczyć chleb, makaron, ziemniaki i oczywiście cukry proste w postaci słodyczy.

Zasady diety kopenhaskiej sugerują nam godziny posiłków - o ósmej rano spożywamy śniadanie, o 14:00 jemy obiad i o 18:00 kolację. Nie należy podjadać pomiędzy poszczególnymi posiłkami, natomiast powinniśmy dużo pić, w szczególności wody, jednak inne napoje, takie jak kawa czy herbata są dozwolone, pod warunkiem, że nie będziemy ich słodzić. Dieta kopenhaska pozwoli nam szybko schudnąć w krótkim czasie.

Diety odchudzające - dieta Dukana, dieta South Beach, dieta kopenhaska
Diety odchudzające - dieta Dukana, dieta South Beach, dieta kopenhaska (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.