Trwa ładowanie...

GIS: Wycofanie jaj ściółkowych. Przyczyną wykrycie pałeczek salmonelli

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu pałeczek salmonelli w jednej partii jaj ściółkowych dostępnych w sieci sklepów Stokrotka. Produkt został wycofany ze sprzedaży.

Zobacz film: "Jak ograniczyć węglowodany w diecie?"

spis treści

1. Salmonella w jajkach

Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła badania laboratoryjne, na podstawie których wykryła salmonellę w jednej partii jaj kurzych ściółkowych. Bakteria była obecna zarówno na powierzchni skorupek, jak i w treści jaj.

Szczegóły produktu:

Produkt – Jaja kurze ściółkowe.

Kod na skorupkach jaj - 2PL 14131317

Nr partii - 21.12.2020.O8

Termin przydatności do spożycia - 21.12.2020 r.

(GIS)

Producent – Polskie Fermy Grupa Producentów Sp. z o.o., Włostowa 109 D, 48-317 Korfantów

Ferma z której pozyskano jaja – Ferma Niosek Ząbkiewicz Sp. J., ul. Siemiątkowskiego 18, 05-540 Radzanów

Numer zakładu pakowania jaj: PL 16075903

Dystrybucja w sieci handlowej Stokrotka

Poinformowano, że konsumenci, którzy zakupili produkt z wymienionych partii w jednym ze sklepów Stokrotka, mogą dokonać zwrotu w najbliższym sklepie sieci. Wszystkim klientom, którzy zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji partii produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu.

(GIS)

2. Zalecenia dla konsumentów

"Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii wskazanych w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami" - informuje Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.