Trwa ładowanie...

Herbata z selera na obniżenie ciśnienia krwi (WIDEO)

Zobacz film: "Herbata z selera na obniżenie ciśnienia krwi"

Zbyt wysokie ciśnienie krwi to problem, który dotyka wielu Polaków. Warto regularnie mierzyć ciśnienie tętnicze, prawidłowe powinno wahać się w przedziale pomiędzy 120 na 80 a 135 na 85 mm HG. Jeżeli ciśnienie jest większe, może to świadczyć o nadciśnieniu tętniczym.

Wysokie ciśnienie krwi jest niebezpieczne, ponieważ zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób. Wśród nich można wymienić między innymi udar mózgu, miażdżycę, niewydolność nerek oraz choroby serca. W nadciśnieniu konieczna jest stała opieka medyczna i przyjmowanie leków na nadciśnienie. Aby utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi można jednak dokonać wielu zmian w stylu życia.

Jedną z tych zmian może być regularne picie herbaty z selera z dodatkiem daktyli. Seler zawiera ftalidy, które pomagają zwiększyć ciśnienie krwi i zmniejszyć zwężenie tętnic. Czerwone daktyle są z kolei bogate w potas, który pomaga obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszając działanie sodu.

W jaki sposób przygotować herbatę z selera z dodatkiem czerwonych daktyli? Jest to bardzo proste. Do jednej porcji potrzebujemy 2 litry wody, 60 gram czerwonych daktyli i 200 gram selera. Warzywa myjemy, seler kroimy i wszystko gotujemy przez 30 minut. Następnie odcedzamy i pijemy wodę, która została po gotowaniu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o prozdrowotnych właściwościach i sposobie przygotowania herbaty z selera, zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. Warto pamiętać, by herbatę pić regularnie, najlepiej każdego dnia.

Zobacz również:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.