Herbatka na krążenie. Pozbędziesz się żylaków i dodatkowych kilogramów
Pomoże w walce z żylakami i obrzękami, a dodatkowo wspiera zdrowe odchudzanie. Gryczany napar to świetna alternatywa dla zielonej herbaty, zwłaszcza że nie ma kofeiny, więc można ją pić nawet przed snem.
1. Herbatka pełna antyoksydantów
W Azji od wieków spożywa się herbatę z ziaren gryki. Soba Cha jest pozbawiona kofeiny i ceniona za wpływ na metabolizm i układ sercowo-naczyniowy. Napar dostarcza antyoksydantów, takich jak rutyna, które poprawiają przepływ krwi i zapobiegają żylakom.
Herbatę przygotowuje się z nasion gryki tatarskiej. Napar jest coraz bardziej popularny w Europie ze względu na swoje zdrowotne właściwości. Napar działa korzystnie na układ krążenia, jest szczególnie polecany osobom, które zmagają się z żylakami i uczuciem ciężkich nóg.
Wspiera też zdrowe odchudzanie, poprawia funkcje metaboliczne i pomaga walczyć ze stresem.
Herbatka gryczana jest bogata w białko roślinne, błonnik, zdrowe tłuszcze oraz witaminy z grupy B. Zawiera także magnez, wapń i potas.
Choć jej zdolność antyoksydacyjna jest nieco niższa niż zielonej herbaty, nadal jest bardzo dobrym źródłem rutyny i kwercetyny.
Ponadto ziarna gryki zawierają fagopirynę – związek, który wpływa na zwiększenie wrażliwości komórek na działanie insuliny. Tym samym jego spożycie jest zalecane osobom chorującym na insulinooporność, jak również cukrzycę.
2. Pij o każdej porze
Ponadto nie zawiera kofeiny, co czyni go idealnym dla osób z nadciśnieniem, chorobami serca i układu krążenia. Można go pić o każdej porze dnia, również przed snem.
Ze względu na brak kofeiny, Soba Cha jest odpowiednia dla dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży.
Mogą ją także pić osoby na diecie bezglutenowej, bo nie zawiera glutenu.
Istnieje kilka metod przygotowania herbatki gryczanej. Można m.in. zaparzyć prażone ziarna gryki w gorącej wodzie lub przygotować napar z łusek gryki. Napar ma orzechowo-czekoladowy smak, który można jeszcze wzbogacić miodem, imbirem, cytryną lub cynamonem.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl