Trwa ładowanie...

Jak dotlenić mózg? Zrób to z odpowiednią dietą (WIDEO)

Zobacz film: "Dieta na dotlenienie mozgu"

Aby dotlenić mózg potrzebna jest odpowiednia dieta. Niezbędny jest jeden pierwiastek, który zapewnia odpowiednie transportowanie tlenu do mózgu. Sprawdź, co trzeba jeść, aby mózg pracował na pełnych obrotach.

Glukoza i tlen są podstawowymi składnikami potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu. Gdy któregoś z nich zabraknie, komórki mózgowe zaczynają obumierać, co ma fatalne skutki dla naszego organizmu. Warto jednak pamiętać, że do wiązania i transportowania tlenu po naszym organizmie konieczne jest żelazo. I właśnie niedobór żelaza naraża komórki naszego organizmu na niedotlenienie.

Co robić, by w naszym organizmie była odpowiednia ilość żelaza? Należy do codziennej diety włączyć produkty, które zawierają w sobie dużo tego pierwiastka. Na pierwszym miejscu warto wymienić tu podroby, szczególnie wątróbkę, oraz czerwone mięso. Żelazo jest lepiej przyswajane z produktów zwierzęcych niż z roślinnych.

Nie znaczy to, że pierwiastka tego nie ma w produktach pochodzenia roślinnego. Aby utrzymywać w organizmie odpowiedni poziom żelaza warto włączyć do swojej diety między innymi wszelkiego rodzaju nasiona roślin strączkowych, takie jak fasola, groch czy soja, zielone warzywa liściaste, jak szpinak, jarmuż i natka pietruszki, orzechy i nasiona oraz zboża i produkty pełnoziarniste, wśród których można wymienić kaszę gryczaną, ryż brązowy i chleb razowy.

O czym jeszcze warto pamiętać? Jakie produkty pozytywnie wpłyną na dotlenienie naszego mózgu? I dlaczego wegetarianie i weganie powinni szczególnie dbać o przyswajanie takich składników, jak witamina C, witamina B12, kwas foliowy czy miedź? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Te materiały biły rekordy popularności:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.