Trwa ładowanie...

Jak sól działa na mózg? (WIDEO)

Avatar placeholder
12.03.2019 14:01

O negatywnych skutkach spożywania soli wiadomo wiele. Sól spożywana w dużych ilościach negatywnie wpływa na całe ciało. Uszkadza nerki i osłabia serce. Okazuje się jednak, że substancja ta może wpływać na nasz mózg. Informacje w tej sprawie mogą cię zaskoczyć.

Jak wykazały badania, dieta bogata w sól może poważnie zmienić działanie mózgu i wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie. Jak to możliwe? Zbyt duża ilość tego pierwiastka, przyjmowana regularnie, prowadzi do nadciśnienia. Co więcej, sól przyczynia się do uszkodzeń tętnic, które są bezpośrednio połączone z mózgiem.

To jednak nie wszystko. Nadmiar soli w diecie zwiększa również ryzyko wystąpienia udaru mózgu oraz może prowadzić do poważnych uszkodzeń i upośledzeń mózgu. Zwiększa tym samym ryzyko demencji.

Sól ma też negatywny wpływ na naczynia krwionośne w mózgu. Dzieje się tak, ponieważ pierwiastek ten powoduje wzrost liczby białych krwinek wytwarzających białka, a właśnie one negatywnie wpływają na naczynia krwionośne.

Warto pamiętać, że Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje, by dzienna ilość spożywanej soli nie przekraczała 5 gram.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat negatywnego wpływu soli na nasz mózg, zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. Dzięki niemu poznacie, w jaki sposób prawidłowo stosować sól w kuchni i jak nie używać jej zbyt dużo.

Te materiały biły rekordy popularności:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze