Trwa ładowanie...

Jak sól działa na mózg? (WIDEO)

Zobacz film: "Działanie soli na mózg"

O negatywnych skutkach spożywania soli wiadomo wiele. Sól spożywana w dużych ilościach negatywnie wpływa na całe ciało. Uszkadza nerki i osłabia serce. Okazuje się jednak, że substancja ta może wpływać na nasz mózg. Informacje w tej sprawie mogą cię zaskoczyć.

Jak wykazały badania, dieta bogata w sól może poważnie zmienić działanie mózgu i wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie. Jak to możliwe? Zbyt duża ilość tego pierwiastka, przyjmowana regularnie, prowadzi do nadciśnienia. Co więcej, sól przyczynia się do uszkodzeń tętnic, które są bezpośrednio połączone z mózgiem.

To jednak nie wszystko. Nadmiar soli w diecie zwiększa również ryzyko wystąpienia udaru mózgu oraz może prowadzić do poważnych uszkodzeń i upośledzeń mózgu. Zwiększa tym samym ryzyko demencji.

Sól ma też negatywny wpływ na naczynia krwionośne w mózgu. Dzieje się tak, ponieważ pierwiastek ten powoduje wzrost liczby białych krwinek wytwarzających białka, a właśnie one negatywnie wpływają na naczynia krwionośne.

Warto pamiętać, że Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje, by dzienna ilość spożywanej soli nie przekraczała 5 gram.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat negatywnego wpływu soli na nasz mózg, zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. Dzięki niemu poznacie, w jaki sposób prawidłowo stosować sól w kuchni i jak nie używać jej zbyt dużo.

Te materiały biły rekordy popularności:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.