Trwa ładowanie...

Najlepsza metoda oczyszczania wątroby. Sposób dr Huldy Clark

Nie masz energii? Czujesz się ospały? Według dr Huldy Clark mogą być to pierwsze oznaki zanieczyszczenia wątroby. Oto sposób amerykańskiej biolożki, który spowoduje, że w bardzo krótkim czasie odzyskasz dobre samopoczucie.

Zobacz film: "Co się stanie, jeśli na tydzień zrezygnujemy z nabiału?"

spis treści

1. Oczyszczenie wątroby według dr. Huldy Clark

Dr. Huldy Clark to amerykańska biolożka, naturopatka, autorka książek i propagatorka medycyny niekonwencjonalnej. Jak podkreśla, wątroba to nasz największy i strategiczny narząd wewnętrzny, który waży około półtora kilograma i spełnia nawet 500 funkcji w organizmie. Mimo to nie zawsze wiemy, jak o nią zadbać. Problem bowiem jest taki, że wątroba z reguły nie boli, ale daje inne oznaki, które łatwo przegapić bądź zrzucić na coś innego.

Metoda oczyszczania wątroby dr. Huldy Clark
Metoda oczyszczania wątroby dr. Huldy Clark (Getty Images)

Dr. Clark zaznacza, że jeśli czujesz ogólne osłabienie, nudności, rozdrażnienie, bóle stawów oraz masz świąd skóry to mogą być sygnały, że twoja wątroba potrzebuje oczyszczenia. Oto sposób dr. Clark, który spowoduje, że w bardzo krótkim czasie odzyskasz dobre samopoczucie.

2. Metoda dr. Huldy Clark - przepis na miksturę oczyszczającą wątrobę

Dr. Huldy Clark podkreśla, że ta metoda jest sprawdzona na ponad 500 pacjentach i jest całkowicie bezpieczna. Jednak cześć osób na początku może czuć osłabienie, dlatego w drugim dniu oczyszczania dr Clark radzi nie planować wyjścia z domu ani żadnych intensywnych aktywności.

Do oczyszczania wątroby będą potrzebne:

 • sok jabłkowy dobrej jakości (świeżo tłoczony, ale jeśli nie masz wyciskarki, kup dobrej jakości sok tłoczony ze świeżych jabłek i pakowany próżniowo),
 • siarczan magnezu - 4 łyżki stołowe (dostępny w aptekach bez recepty),
 • oliwa z oliwek - pół szklanki (dokładnie 125ml),
 • 3/4 szklanki świeżo wyciśniętego soku z grapefruita,
 • słomka do picia,
 • półlitrowy słoik ze szczelną pokrywką,
 • termofor,
 • duża, wysoka poduszka.

Proces oczyszczania wątroby można zacząć od regularnego picia soku jabłkowego, który rozmiękcza i rozpuszcza złogi wątrobowe. Dr. Clark zaleca codziennie wypijać nawet 1 litr tego napoju.

W dniu poprzedzającym i w pierwszym dniu oczyszczania konieczne jest zachowanie diety beztłuszczowej i bezmlecznej. To spowoduje podwyższenie ciśnienia w drogach żółciowych i pozwoli podczas wyrzutu żółci usunąć czopy cholesterolowe. Clark zaleca również odstawienie wszystkich niekoniecznych lekarstw i suplementów.

Siarczan magnezu otwiera zwieracz Oddiego czyli ujście przewodu żółciowego wspólnego do dwunastnicy i rozszerza drogi żółciowe pozwalając wydalić kamienie żółciowe. Czasami dochodzące one nawet do dwóch centymetrów średnicy.

3. Oczyszczenie wątroby według dr. Clark. Rozkład

Dr. Huldy Clark podaje dokładny harmonogram, którego trzeba przestrzegać z dokładnością do 10 minut.

Siarczan magnezu rozpuścić w 3 szklankach wody i schłodź w lodówce do temperatury lodowatej (tak łatwiej się pije). Podziel na 4 równe porcje.

 • do 14:00 post zupełny, nic nie wolno jeść albo pić.
 • 18:00: Wypij pierwszą porcję siarczanu magnezu. Możesz popić paroma łykami wody, possać plasterek cytryny albo wypłukać usta.
 • 20:00: Wypij II porcję siarczanu magnezu. Zrób wieczorną toaletę, przygotuj łóżko.
 • 21:45: Wlej oliwę do słoika, wyciśnij ręcznie ¾ szklanki grejpfruta, odcedź miąższ. Dodaj sok do słoika z oliwą. Zakręć szczelnie pokrywkę i wstrząśnij do uzyskania jednolitej wodnistej mieszaniny (udaje się to tylko ze świeżym sokiem grejpfrutowym). Przygotuj sobie w łóżku wysoką poduszkę, tak byś mógł spać na wznak w pozycji półsiedzącej. Napełnij termofor gorącą wodą i włóż do łóżka.
 • 22.00: Będąc już w łóżku, w pozycji siedzącej wypij przygotowaną mieszaninę. Łatwiej jest wypijać płyn przez słomkę lub zatykając nos. Wypij duszkiem w ciągu 5 minut (15 minut w przypadku osób w bardzo podeszłym wieku lub bardzo osłabionych). Następnie bez żadnych zbędnych ruchów połóż się na poduszkę w pozycji półsiedzącej na wznak, termofor przyłóż z prawej strony pod żebrami i postaraj się zasnąć natychmiast.

Zobacz też: Sok z cytryny - właściwości i zastosowanie**

Clark podkreśla, że bardzo ważnym dla procesu oczyszczania jest to, by nie wykonywać żadnych czynności, najlepiej nie opuszczać łóżka.

4. Drugi dzień oczyszczania wątroby

Od razu po przebudzeniu, ale nie wcześniej niż o 6.00, wypij trzecią porcję siarczanu magnezu. Jeśli wystąpią bóle brzucha lub nudności, poczekaj, aż miną, potem wypij siarczan magnezu.

O poranku powinna wystąpić biegunka, a w stolcu pojawią się zielonkawe lub brunatne kamienie. To zjawisko może utrzymywać się przez cały dzień. Jeśli po wypróżnieniu czujesz się słabo, warto wrócić do łóżka i odpoczywać.

Dwie godziny po obudzeniu się, wypij czwartą i ostatnią porcję siarczanu magnezu. Po kolejnych dwóch godzinach można zacząć jeść. Najlepiej najpierw wypić owocowy sok. Pół godziny później zjedz owoc. Godzinę później - lekki posiłek.

Oczyszczanie można powtarzać tak długo, aż przestaną wydostawać się kamienie żółciowe i piasek. Ale między zabiegami konieczne jest zachowanie minimum dwutygodniowej przerwy. Lekarka zapewnia, że metoda jest w pełni bezpieczna i z powodzeniem stosowana przez ludzi na całym świecie.

Zobacz także: Mikstury z 3 składników oczyszczające wątrobę z toksyn

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.