Trwa ładowanie...

Na 30 dni odstawiła cukier i alkohol. Efekty są zaskakujące

 Agnieszka Gotówka
05.05.2024 16:43
Arielle Calderon
Arielle Calderon (Instagram)

Arielle zdecydowała się na cukrowy detoks. Przez 30 dni nie jadła nic, co zawiera ten składnik. Efekt? 8 cm w talii mniej, lepsze samopoczucie i… grubszy portfel.

spis treści

1. Rezygnacja z cukru

Młoda kobieta przyznała, że jeszcze kilka tygodni temu na widok słodyczy traciła nad sobą kontrolę. Była uzależniona od cukru. W pewnym momencie zaczęło jej to przeszkadzać. Zdecydowała się więc na detoks. Miał on również pomóc w walce ze szkodliwymi nawykami.

Dziewczyna nie zrezygnowała jedynie ze słodyczy oraz tradycyjnego cukru. Odstawiła również produkty przetworzone, m.in. makarony i pieczywo. Nie sięgała po alkohol i napoje gazowane. Ograniczyła spożycie owoców.

Zobacz film: "Jak zastąpić cukier w diecie?"

Przeczytaj również:

W jej diecie zaczęły się za to pojawiać większe ilości warzyw, kasz, jajek. Jej posiłki miały być nie tylko zdrowe, ale i pożywne. Dodawała do nich zdrowe tłuszcze, nie unikała mięsa.

Arielle Calderon z dumą prezentuje wyniki swojego eksperymentu
Arielle Calderon z dumą prezentuje wyniki swojego eksperymentu (Instagram)

Problemem Calderon były napady wilczego głodu. Wiedziała, że tę trudność będzie najtrudniej pokonać. Dlatego też w czasie detoksu wszystkie potrawy przygotowywała z wyprzedzeniem, by móc po nie w każdej chwili sięgnąć.

10 sposobów na zmniejszenie cukru w diecie
10 sposobów na zmniejszenie cukru w diecie [10 zdjęć]

Przygotuj się do skutecznej realizacji założonych celów. Miej przy sobie zdrowe przekąski, które pozwolą

zobacz galerię

2. Efekty cukrowego detoksu

Arielle ptrzymywała wiele słów wsparcia. Były jej one potrzebne, gdyż jak sama przyznała, nie było łatwo.

"Naprawdę nie mogę uwierzyć, że wytrzymałam cały miesiąc bez cukru. Na początku to było piekielnie ciężkie, ale teraz to dla mnie naturalne, co jest niesamowite" -napisała w notatce podsumowującej swoje wyzwanie.

A jakie efekty zauważyła dziewczyna po odstawieniu cukru? Nie tylko schudła, ale również miała więcej energii i siły. W niepamięć poszły nawracające migreny oraz wzdęcia. Arielle zauważyła również, że w portfelu zostało jej więcej pieniędzy.

Mimo zakończenia eksperymentu, dziewczyna utrzymuję bezcukrową dietę. Przyznaje jednak, że od czasu do czasu pozwoli sobie na chwilę słabości.

Przeczytaj również:

Dietetycy od wielu lat biją na alarm: cukier kryje się niemal wszędzie, a jego wpływ na organizm jest bardzo szkodliwy. Ogromne ilości tego składnika są obecne nawet w diecie niemowląt (dodawany jest on m.in. do kaszek).

Spożycie cukru powoduje duże wahania insuliny we krwi, a to prowadzi do nadpobudliwości, rozdrażnienia, rodzi problemy z koncentracją. Może wywoływać również senność. Jest też głównym winowajcą nadwagi i otyłości.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze