Na 30 dni odstawiła cukier i alkohol. Efekty są zaskakujące
Arielle zdecydowała się na cukrowy detoks. Przez 30 dni nie jadła nic, co zawiera ten składnik. Efekt? 8 cm w talii mniej, lepsze samopoczucie i… grubszy portfel.
1. Rezygnacja z cukru
Młoda kobieta przyznała, że jeszcze kilka tygodni temu na widok słodyczy traciła nad sobą kontrolę. Była uzależniona od cukru. W pewnym momencie zaczęło jej to przeszkadzać. Zdecydowała się więc na detoks. Miał on również pomóc w walce ze szkodliwymi nawykami.
Dziewczyna nie zrezygnowała jedynie ze słodyczy oraz tradycyjnego cukru. Odstawiła również produkty przetworzone, m.in. makarony i pieczywo. Nie sięgała po alkohol i napoje gazowane. Ograniczyła spożycie owoców.
Przeczytaj również:
W jej diecie zaczęły się za to pojawiać większe ilości warzyw, kasz, jajek. Jej posiłki miały być nie tylko zdrowe, ale i pożywne. Dodawała do nich zdrowe tłuszcze, nie unikała mięsa.
Problemem Calderon były napady wilczego głodu. Wiedziała, że tę trudność będzie najtrudniej pokonać. Dlatego też w czasie detoksu wszystkie potrawy przygotowywała z wyprzedzeniem, by móc po nie w każdej chwili sięgnąć.
2. Efekty cukrowego detoksu
Arielle ptrzymywała wiele słów wsparcia. Były jej one potrzebne, gdyż jak sama przyznała, nie było łatwo.
"Naprawdę nie mogę uwierzyć, że wytrzymałam cały miesiąc bez cukru. Na początku to było piekielnie ciężkie, ale teraz to dla mnie naturalne, co jest niesamowite" -napisała w notatce podsumowującej swoje wyzwanie.
A jakie efekty zauważyła dziewczyna po odstawieniu cukru? Nie tylko schudła, ale również miała więcej energii i siły. W niepamięć poszły nawracające migreny oraz wzdęcia. Arielle zauważyła również, że w portfelu zostało jej więcej pieniędzy.
Mimo zakończenia eksperymentu, dziewczyna utrzymuję bezcukrową dietę. Przyznaje jednak, że od czasu do czasu pozwoli sobie na chwilę słabości.
Przeczytaj również:
Dietetycy od wielu lat biją na alarm: cukier kryje się niemal wszędzie, a jego wpływ na organizm jest bardzo szkodliwy. Ogromne ilości tego składnika są obecne nawet w diecie niemowląt (dodawany jest on m.in. do kaszek).
Spożycie cukru powoduje duże wahania insuliny we krwi, a to prowadzi do nadpobudliwości, rozdrażnienia, rodzi problemy z koncentracją. Może wywoływać również senność. Jest też głównym winowajcą nadwagi i otyłości.