Trwa ładowanie...

Przeszedł na wegetarianizm. Jego ciało zmieniło się nie do poznania

 Magdalena Bury
29.11.2018 08:13
20-latek zrezygnował z mięsa
20-latek zrezygnował z mięsa (Instagram @fritzness_)

Fritz Hortsmann jest miłośnikiem zdrowego stylu życia. Od kilku lat przechodzi spektakularną zmianę wyglądu. Teraz swoim sekretem dotyczącym metamorfozy dzieli się z innymi. Wszystko zaczęło się od przejścia na wegetarianizm.

1. Rezygnacja z mięsa

20-latek dbał o swój wygląd, odkąd pamięta. Regularnie trenował na siłowni. Jednak dopiero po zrezygnowaniu z mięsa, diametralnie się zmienił.

Fritz przeszedł na wegetarianizm
Fritz przeszedł na wegetarianizm (Instagram @fritzness_)

"Nieustannie słyszałem pytania: Czy nie brakuje ci białka? Przecież to właśnie ich organizm potrzebuje do budowy mięśni" - mówi Fritz. I dodaje, że większość osób była zaskoczona tym, że stał się wegetarianinem. "Najprawdopodobniej z powodu stereotypu osoby niejedzącej mięsa – bladej, szczupłej i osłabionej" – mówi.

Zobacz film: "Na jeden tydzień zrezygnowała z mięsa i nabiału"
Mężczyzna zmienił się nie do poznania
Mężczyzna zmienił się nie do poznania (Instagram @fritzness_ )

Przed przejściem na wegetarianizm Fritz ważył ok. 70 kilogramów. Jak wyglądała jego dieta? Najczęściej sięgał po produkty wysokobiałkowe. Zapominał przy tym o codziennej porcji warzyw i owoców. Pomimo, że regularnie pracował nad wyrzeźbieniem sylwetki, nadal wyglądał jak chudy, niedojrzały chłopak.

Fritz zachęca innych do przejścia na wegetarianizm
Fritz zachęca innych do przejścia na wegetarianizm (Instagram @fritzness_ )

To się zmieniło. Teraz jego waga wskazuje ok. 18 kilogramów więcej. Przytył? Nie, tyle ważą jego rozbudowane mięśnie. Tym samym Fritz obalił mit, który mówi o przymusie jedzenia mięsa podczas trenowania na siłowni.

Sprawdź również:

Jakie produkty spożywcze są dobre dla serca? Sprawdź się w naszym teście

2. Dieta przed metamorfozą

Wcześniej Fritz jadł duże ilości mięsa. Swoją dietę zmienił dopiero po przeczytaniu książki "Jak nie umrzeć?" autorstwa doktora Michaela Gregera. Przeanalizował, że jego sposób odżywiania nie jest odpowiedni dla młodego mężczyzny, który trenuje.

"Zdecydowałem, że chcę żyć dłużej i być szczęśliwy. Zobaczyłem też inne korzyści z niejedzenia mięsa, np. ratowanie zwierząt" - wymienia 20-latek.

Zobacz też:

Ból pleców to pierwszy objaw choroby. Sprawdź, o czym może świadczyć

Fritz przytył ok. 18 kilogramów po tym, jak przeszedł na dietę
Fritz przytył ok. 18 kilogramów po tym, jak przeszedł na dietę (Instagram @fritzness_ )

Co teraz jada Fritz? Wszystkie produkty spożywcze pochodzenia roślinnego. Dba o to, by codziennie dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Jak przejść na wegetarianizm?
Jak przejść na wegetarianizm? [15 zdjęć]

Coraz więcej osób ceni sobie właściwości diety wegetariańskiej. Rzeczywiście jest bardzo zdrowa. Zawiera

zobacz galerię

20-latek opowiedział swoją historię, by zainspirować innych. Jakie są jego rady? "Znajdź w sieci ludzi, którzy również przeszli na wegetarianizm. Przeczytaj wszystkie zalety, dowiedz się o suplementach i zamiennikach mięsa. Nie rezygnuj z jajek i nabiału. Na początku możesz też próbować nie jeść mięsa tylko kilka razy w tygodniu. Wszystko rób powoli" - wymienia.

Jak widać na zdjęciach, przejście na wegetarianizm zmieniło sylwetkę Fritza na lepsze. Spójrzcie tylko na jego wyrzeźbione ramiona!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze