Trwa ładowanie...

Ranking najgorszych słodyczy (WIDEO)

Avatar placeholder
Marta Pawlak 11.07.2019 13:14

5 - Guma do żucia. Poliizobutylen, czyli substancja do produkcji rur, izolacji elektrycznych, służy także do produkcji gum do żucia, także teraz wiecie już co żyjecie.

Jeśli guma zawiera cukier to prędzej próchnicę wywoła niż jej zapobiegnie. Gumę żujemy długo zapewniając bakteriom mnóstwo czasu na żerowanie.

4 - Żelki. Zazwyczaj naciągają nas na nie zwabione kształtem i kolorem dzieci. Jak już kupimy to sami podjadamy, nasz wybór ale dzieci niepolecane faszerować tymi kolorowymi stworkami.

Naukowcy dowiedli, że czerwone i żółte żelki mogą być przyczyną nadpobudliwości u dzieci. Warto wiedzieć, że aby otrzymać tak intensywny kolor i zapach żelek czy lizaków potrzebna jest cała lista substancji, które przez dorosłych nazywane są samą chemią.

3 - Landrynki. Zawierają mnóstwo cukru, sztucznych szkodliwych słodzików, a także sztucznych barwników i sporo innych chemicznych dodatków.

Ale nie to wyróżnia landrynki spośród innych słodyczy, szkodliwa jest ich twardość. Po pierwsze, wolno się rozpuszczają dając bakteriom czas na przetwarzanie cukru w niebezpieczne kwasy, ale to nie wszystko.

Tak twarde cukierki to duże ryzyko mechanicznego uszkodzenia zębów lub dziaseł.

2 - Wafelki. Wydawać by się mogło, że wafle chrupiące i słodkie to idealna przekąska, ale kryją w sobie niebezpieczne substancje.

To tłuszcze utwardzone typu trans, które niczym cichy zabójca atakują nasz organizm od środka, podnosząc między innymi poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, co powoduje choroby serca, cukrzycę i prowadzi do otyłości.

1 - Ciągutki. Ciągnące się krówki, toffi są dla naszego organizmu szczególnie niebezpieczne. Nie tylko te bardzo słodkie, wszystkie ciągnące się słodycze, także owocowe, zawierają mnóstwo cukru, a także wiele sztucznych dodatków, takich jak tłuszcze trans i konserwanty.

Wszelkie irysy, cukierki, toffi, krówki, batoniki i inne ciągutki oblepiają zęby i pozostają na nich jeszcze długo po tym jak je jedliśmy. Drobnoustroje maja wiec mnóstwo czasu by przerabiać cukier w powodujacy próchnicę kwas.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze