Trwa ładowanie...

To ziołowa "ostatnia deska ratunku". Przynosi ulgę stawom

 Katarzyna Prus
28.08.2022 16:11
Olej żywokostowy to naturalny lek na ból
Olej żywokostowy to naturalny lek na ból (Getty Images)

Nieoceniony przy uporczywym bólu mięśni i stawów oraz stanach zapalnych. Ulga dla kręgosłupa i kończyn po urazach. Olej żywokostowy z gojnikiem to połączenie dwóch ziół o supermocy. W duecie jeszcze szybciej stawiają na nogi.

spis treści

1. Żywokost i gojnik - zdrowotny duet

Znany i ceniony od wieków żywokost to zioło o supermocy.

Żywokost pomoże w walce z bólem
Żywokost pomoże w walce z bólem (Getty Images)
Zobacz film: "Olej, który nasila ból stawów"

Ze względu na swoje zdrowotne właściwości (ma je głównie korzeń) zyskał popularność jako naturalny lek na bóle stawów i kregosłupa, a także stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, artretyzm czy zapalenie żył.

Można go stosować solo - w formie maści, oleju i nalewki, ale też w duecie z innymi ziołami, dzięki czemu korzyści zdrowotne będę jeszcze większe.

Świetnie sprawdzi się w połączeniu z gojnikiem, czyli szałwią libańską, rośliną znaną ze swoich przeciwbkateryjnych i przeciwzapalnych właściwości.

Gojnik ma wiele zdrowotnych właściwości
Gojnik ma wiele zdrowotnych właściwości (Getty Images)

To niezwykle cenne źródło przeciwutleniaczy wzmacniające układ odpornościowy i opóźniające procesy starzenia.

Pomaga m.in. w leczeniu:

Gojnik ma też pozytywny wpływ na psychikę, dlatego stosuje się go m.in. w leczenie nerwicy i depresji.

2. "Ostatnia deska ratunku" na ból

Olej żywokostowy z gojnikiem to naturalne i skuteczne remedium na uporczywe dolegliwości bólowe związane z układem ruchu, przez co wielu chorych nazywa go ostatnią deskę ratunku. Przy poważnych schorzeniach nie należy go jednak traktować jako alternatywy dla konsultacji ze specjalistą (fizjoterapeutą lub ortopedą), mimo że ma skuteczne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i rozgrzewające.

Olej jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego (nie należy go jednak nakładać na otwarte rany). Wystarczy posmarować nim chore miejsce i delikatnie wmasować w skórę (można też zostawić część preparatu do wchłonięcia).

Warto go wypróbować m.in. przy problemach z kręgosłupem, a także obolałych stawach i mięśniach. Pomoże przy zwichnięciach, skręceniach czy stłuczeniach i pojawiających się wówczas obrzękach.

Można go użyć przy rwie kulszowej, drętwieniu kończyn czy problemach z więzadłami. Działa również na skórę - złagodzi stany zapalne i przyśpieszy gojenie.

Katarzyna Prus, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze