Trwa ładowanie...

Uważany za zwykły chwast. Zabija komórki rakowe w dwa dni

Avatar placeholder
01.07.2024 15:40
Uważany za zwykły chwast, a ma niezwykłą moc. Zabija komórki rakowe w 48 godzin
Uważany za zwykły chwast, a ma niezwykłą moc. Zabija komórki rakowe w 48 godzin (Getty Images / YouTube)

Mniszek lekarski, znany również jako Taraxacum officinale, od dawna jest ceniony za swoje właściwości lecznicze. W medycynie ludowej używany był głównie jako środek moczopędny oraz pomocny w leczeniu schorzeń wątroby i woreczka żółciowego. Jednak badania naukowe prowadzone na Uniwersytecie Windsor wykazały, że korzeń tej rośliny posiada również właściwości przeciwnowotworowe.

spis treści

1. Mniszek lekarski w walce z rakiem

Kanadyjscy naukowcy dokonali niezwykłego odkrycia, które może zrewolucjonizować leczenie nowotworów. Popularna roślina może być skuteczną alternatywą dla chemioterapii. Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego zabija komórki nowotworowe, nie uszkadzając zdrowych komórek i nie wywołując skutków ubocznych, które są często związane z tradycyjnymi terapiami onkologicznymi.

Zespół zauważył, że ekstrakt z mniszka niszczy komórki nowotworowe w ludzkim organizmie. Co więcej, reakcje chemiczne prowadzące do rozpadu komórek rakowych zachodziły już w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia kuracji. To odkrycie jest niezwykle obiecujące, zwłaszcza że leczenie małymi dawkami mniszka lekarskiego przez dłuższy czas okazało się najskuteczniejsze.

Zobacz film: "Napar z mniszka. Dlaczego warto pić go wieczorem?"

Pomysł na badania nad mniszkiem lekarskim zrodził się dzięki spostrzeżeniom onkolog Caroline Hamm. Zauważyła ona, że pacjenci chorzy na raka, którzy pili napar z tego zioła, mieli lepsze samopoczucie i wyniki badań.

Przekonana, że mniszek zawiera substancję czynną, która można wykorzystać w leczeniu nowotworów, opowiedziała o swoich przypuszczeniach jednemu z naukowców pracujących na uniwersytecie. W ten sposób narodził się pomysł, aby dokładnie zbadać właściwości mniszka lekarskiego.

2. Przypadek Johna DiCarlo

Jednym z najbardziej znanych pacjentów, który wypróbował działanie mniszka lekarskiego, jest John DiCarlo. Mężczyzna chorował na białaczkę i po serii różnych terapii został wypisany do domu.

Agresywna chemioterapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a lekarze nie mogli zaproponować innych alternatyw. Jeden z pracowników kliniki poradził mu, aby spróbował pić napar z mniszka. John przez cztery miesiące spożywał ziołową herbatę. Po tym czasie okazało się, że nowotwór jest w remisji, a on znów jest zdrowy.

Choć badania nad mniszkiem lekarskim są wciąż w toku, już teraz roślina ta wzbudza ogromne zainteresowanie. Uniwersytet Windsor otrzymał dodatkowe fundusze na kontynuowanie badań, co daje nadzieję na opracowanie nowoczesnych metod leczenia nowotworów opartych na naturalnych składnikach.

3. Właściwości lecznicze mniszka lekarskiego

Ekstrakt z korzenia mniszka nie tylko zabija komórki rakowe, ale jest też źródłem wielu cennych substancji. Zawiera witaminy A, B6, C, K, a także związki mineralne - żelazo, potas, mangan oraz magnez.

Mniszek ma właściwości moczopędne i stymuluje produkcję żółci, dlatego jest polecany osobom z chorobami wątroby, woreczka żółciowego oraz nerek. Roślina ta redukuje również cholesterol, oczyszcza organizm z toksyn i pomaga na objawy alergii.

Mniszek lekarski może stać się rewolucyjnym środkiem w leczeniu nowotworów, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego dostępność i brak skutków ubocznych. Ponadto, jako naturalny suplement diety, może wspierać zdrowie na wielu innych frontach.

W miarę jak naukowcy kontynuują swoje badania, mamy nadzieję, że mniszek lekarski znajdzie zasłużone miejsce w medycynie, przynosząc ulgę i nadzieję wielu pacjentom na całym świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze