Trwa ładowanie...

Żabka wycofuje popularną przekąskę. Produkt zawiera rakotwórczą toksynę

 Kamil S. Sikora
29.09.2022 18:09
Żabka wycofuje rodzynku sułtańskie
Żabka wycofuje rodzynku sułtańskie (East News, archiwum prywatne)

Żabka poinformowała, że wycofała ze sprzedaży jedną z popularnych słodkich przekąsek. Chodzi o rodzynki sułtańskie produkowane przez firmę Bakalland. Sieć sklepów spożywczych apeluje o niespożywanie i wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru do sklepu.

spis treści

1. Żabka wycofuje jeden ze swoich produktów

Towar, który wycofuje ze sprzedaży popularna sieć sklepów spożywczych to rodzynki sułtańskie 100 g firmy Bakalland. Dotyczy to artykułów mających numer partii 0002366968 i datę przydatności do stycznia 2024 roku. Osoby, które dokonały zakupu tego produktu, pod żadnym pozorem nie powinny go spożywać.

"Apelujemy do wszystkich Klientów, którzy zakupili powyższe produkty o ich niespożywanie i wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru. Produkt może być niebezpieczny dla zdrowia konsumenta'' - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Sieć dodała, że produkt klienci Żabki otrzymają zwrot pieniędzy. Konsument powinien dokonać zwrotu w sklepie, w którym zakupił wspomniany artykuł. Żabka przeprosiła również za zaistniała sytuację. Decyzja o wycofaniu słodkiej przekąski ze sprzedaży, jest spowodowana obecnością szkodliwej ochratoksyny A.

Zobacz film: "Jak ograniczyć węglowodany w diecie?"

Wycofane RODZYNKI SUŁTAŃSKIE 100G:

  • producent: Bakalland Sp. z o.o.
  • termin przydatności: 01.2024
  • numer partii: 0002366968
Żabka wycofuje popularną przekąskę
Żabka wycofuje popularną przekąskę (archiwum prywatne)

2. Jakie choroby wywołuje ochratoksyna A?

Ochratoksyna A (OTA) - to mykotoksyna, która w warunkach naturalnych jest produkowana przez niektóre grzyby. Najczęściej wytwarza ją Aspergillus ochraceus. Substancja ta wykazuje właściwości kancerogenne, immunotoksycze i nefrotoksyczne.

Spożywanie nadmiernej ilość tej mykotyksyny zaburza pracę układu nerwowego oraz podnosi ryzyko rozwoju nowotworów i schorzeń neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona czy alzheimer.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze