Trwa ładowanie...

Alkohol sprawia, że żyjemy dłużej? (WIDEO)

Zobacz film: "Alkohol sprawia, że żyjemy dłużej? Nowe badania"

Zaprezentowane podczas konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Nauki wyniki badań potwierdziły to, o czym mówi się od dawna. Eksperci są zgodni, że alkohol ma duży wpływ na zdrowie człowieka Jak duży? Obejrzyj wideo.

Cała prawda o alkoholu jest taka, że trudno wyobrazić sobie bez niego życie. Jest obecny na weselach, imprezach rodzinnych, urodzinach czy spotkaniach ze znajomymi. W sklepie uginają się półki pod ciężarem szklanych butelek w przeróżnych rozmiarach i kolorach.

Rodzajów alkoholu jest na tyle wiele, że niemalże każdy go lubi. Szczególnie, że można złagodzić jego smak za pomocą różnych dodatków, na przykład cytryny, coca-coli lub soków owocowych. Niektórzy piją alkohol jedynie sporadycznie, gdy jest ku temu okazja. Inni siegają po piwo w weekend, a jest jeszcze grupa osób, ktora lubi wypić kieliszek wina do kolacji po ciężkim dniu pracy.

Zwyczaje są różne, tak samo jak zachowania po alkoholu. Generalnie, trunek ten jest uznawany za pozytywny, jeżeli spożywamy go z umiarem. Ale na co alkohol szkodzi najbardziej? Poznaj 9 mitów na temat alkoholu.

Obejrzyj wideo i dowiedz się jak alkohol wpływa na żołądek oraz które alkohole powodują najgorszego kaca. Sprawdź koniecznie jak alkohol wpływa na mięśnie i jaki wpływ ma alkohol na twoje ciało po 40 roku życia. Po zapoznaniu się z filmem będziesz wiedzieć czy warto ograniczyć alkohol i jak często można go pić, by sobie nie zaszkodzić. Warto wiedzieć jak najwięcej o produktach, z którymi często mamy styczność.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.