Trwa ładowanie...

Król pyłków. Kocha go wątroba, nerki, śledziona i serce

Avatar placeholder
16.11.2023 18:38
Pyłek regeneruje wątrobę. Usuwa z organizmu nadmiar toksyn
Pyłek regeneruje wątrobę. Usuwa z organizmu nadmiar toksyn (Getty Images)

Pyłek sosny od dawna znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej - pomaga w regeneracji wątroby, ułatwia usuwanie z organizmu nadmiaru toksyn i pobudza wydzielanie żółci. W Chinach jego właściwości wykorzystywano w przypadku chorób skóry. Ze względu na szeroki wachlarz działania zyskał miano "króla pyłków".

spis treści

1. Bogactwo błonnika i minerałów

Pyłek sosny jest bogatym źródłem wielu składników odżywczych. Dostarcza m.in. błonnika pokarmowego, potasu, wapnia, magnezu, fosforu, kwasów nukleinowych oraz witamin A, C i E oraz z grupy B.

Pyłek sosnowy zawiera również flawonoidy, które mają działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające, opóźniają proces starzenia organizmu i przeciwdziałają nowotworzeniu. Jest też bogaty w 20 typów aminokwasów, wśród których siedem ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania organizmu człowieka. To: fenyloalanina, izoleucyna, leucyna, metionina, treonina, tryptofan i walina.

Produkt do dziś znajduje szerokie zastosowanie w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jest uznawany za prawdziwe panaceum w zasadzie na wszystkie problemy i schorzenia - jako środek wykrztuśny, przeciwbólowy, wzmacniający odporność i zapobiegający przerostowi prostaty. Można go np. rozpuścić w miodzie lub mleku, ale tż użyć jako składnika nalewki.

Zobacz film: "Najlepszy drink na grypę i przeziębienie"
Pyłek sosny działa jak afrodyzjak
Pyłek sosny działa jak afrodyzjak (Adobe Stock)

2. Lepszy niż żeń-szeń

Pyłek sosny ma właściwości podobne do żeń-szenia, bywa nazywany naturalną viagrą. Jest źródłem naturalnego testosteronu i jego prekursora - androstendionu. Jego regularne stosowanie przeciwdziała wczesnemu starzeniu i stymuluje siły życiowe.

Pyłek w postaci maści jest stosowany również dla poprawy kondycji skóry. Pyłek pomaga też na problemy trawienne - pobudzając proces regeneracji wątroby, metabolizm oraz regulując cwydzielanie żółci. Produkt znajduje też zastosowanie w przypadku problemów kardiologicznych, jego regularne stosowanie ma wzmacniać układ sercowo-naczyniowy, pomaga obniżyć poziom cholesterolu oraz rozszerza naczynia krwionośne.

3. Przeciwwskazania - te osoby nie powinny go stosować

Nie zaleca się stosowania pyłku sosnowego kobietom w ciąży i matkom karmiącym. Powinny na niego uważać również osoby z tendencją do alergii, bo może wywołać reakcje uczuleniowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze