Trwa ładowanie...

Na jeden tydzień zrezygnowała z mięsa i nabiału. Oto efekty (WIDEO)

Zobacz film: "Na jeden tydzień zrezygnowała z mięsa i nabiału. Oto efekty"

Jedzenie mięsa dla większości ludzi jest zupełnie naturalne i kontynuowane od urodzenia. Jednak niektórzy z różnych względów decydują się na zmianę diety i zrezygnowanie ze spożywania niektórych produktów. Kate Taylor, redaktorka portalu "Little Things" postanowiła zrezygnować z mięsa i nabiału. Przez jeden tydzień była weganką. Jak czuła się przez te dni? Weganizm - zasady diety, czy ten sposób żywienia jest zdrowy, na co należy uważać? Kto się czuje zdrowszy mięsożercy czy wegetarianie? Jak nazywają się sławni wegetarianie i weganie?

Zdrowa dieta, bez względu na to czy jest to dieta dla wegetarian czy dieta wegańska, powinna zawierać odpowiednią ilość kalorii, a także substancji odżywczych. Dzięki niej w organizmie powinna znajdować się odpowiednia ilość witamin i soli mineralnych. Często słyszy się że dieta wegańska powoduje anemię, niektórzy uznają to za największe kłamstwa na temat diety wegańskiej. Czy rzeczywiście jest to prawda?

Prawdziwe jest jednak to, że weganie muszą mieć silną wolę i nie ulegać pokusom. Istnieje co najmniej 6 rzeczy, na które godzą się weganie by utrzymać wybrany sposób odżywiania się. Co prawda przepisy wegańskie nie muszą być niesmaczne, ale czasami ich stworzenie wymaga więcej wysiłku niż stworzenie prostego posiłku na bazie mięsa.

Co się stanie z twoim ciałem, gdy zrezygnujesz z nabiału? Dlaczego warto jeść mięso? Czy mięso jest zdrowe? Mięso z jakiego zwierzęcia jest najzdrowsze dla człowieka?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.