Trwa ładowanie...

O czym świadczą nietypowe zachcianki? (WIDEO)

Zobacz film: "Nietypowe zachcianki pokarmowe"

Czujesz czasami, że masz ochotę zjeść coś niezwykłego lub bardzo chce ci się pić? Nie warto bagatelizować tych objawów. Często nasze zaskakujące zachcianki mogą być oznaką problemów zdrowotnych.

Często okazuje się, że produkty, na które masz ochotę, zasugerują lekarzowi jakieś zaburzenia. Niektóre zachcianki mogą być pierwszymi sygnałami problemów zdrowotnych. Na co zwrócić uwagę? Woda, często sięgasz po wodę? To może być początek cukrzycy.

Jeżeli ciągle chce ci się pić i często oddajesz mocz, zrób badanie poziomu cukru we krwi. Nietypowe produkty. Ochota na lód, papier czy glinę to łaknienie spaczone. Część ekspertów wykazuje, że jego przyczyną może być niedobór żelaza.

Słone chipsy. Intensywne łaknienie soli może wskazywać na chorobę Addisona. Schorzenie może wywołać silny spadek ciśnienia i ochotę na sól. Czekolada może świadczyć o niedoborze magnezu i witaminy B.

Frytki i inne tłuste dania wskazują na brak nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Zamiast po frytki, sięgaj po ryby, awokado czy orzechy. Zachcianki kojarzą się jednoznacznie z ciążą, natomiast jeżeli to podejrzenie zostaje wykluczone, wiele kobiet nie zwraca uwagę na ochotę na dziwne potrawy.

Tymczasem, może to świadczyć o problemach zdrowotnych, które wymagają leczenia. Nie należy ignorować swojego samopoczucia i zwracać uwagę na wszystkie odczuwane symptomy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.