Rak się go boi. Wątroba i trzustka uwielbiają
Ma niepowtarzalny korzenny smak i zdrowotną moc. Imbir pomoże walczyć z infekcjami, złagodzić zgagę, a nawet ochronić przed rakiem. Co więcej, jest niezwykle uniwersalny - sprawdzi się jako dodatek do wielu dań, deserów i herbaty.
1. Imbir to bomba witamin i minerałów
Imbir słynie z charakterystycznego smaku i zapachu, który zawdzięcza olejkom eterycznym, m.in. cennemu gingerolowi. Ma on właściwości atyoksydacyjne i przeciwbólowe, zmniejsza ryzyko rozwoju stanów zapalnych oraz spowalnia proces starzenia się komórek.
W imbirze znajdziemy też:
- witaminy A, C, E i K,
- witaminy z grupy B,
- fosfor,
- potas,
- wapń,
- żelazo.
Jako naturalna broń w walce ze zgagą, sezonowymi infekcjami i chorobą lokomocyjną sprawdzi się herbata na bazie korzenia imbiru. Pomoże też na bolesne zapalenie stawów.
2. Imbir na serce i mózg
Zdrowotnych możliwości imbiru jest znacznie więcej. Powinny po niego sięgać również osoby, które mają problemy z przewodem pokarmowym i chcą sie pozbyć dolegliwości żołądkowych lub wspomóc trawienie. Tej cennej przyprawy nie powinno też zabraknąć w diecie osób, które walczą z nadwagą i otyłością.
Imbir jest również sprzymierzeńcem mózgu i dba o jego prawidłowe funkcjonowanie.
Ponadto pomaga kontrolować poziom trójglicerydów i złego cholesterolu LDL, przez co zapobiega miażdżycy, a także zawałom, udarom i chorobie niedokrwiennej serca.
Regularne stosowanie imbiru pomaga chronić przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi m.in. cukrzycą typu 2, a nawet nowotworami - rakiem wątroby i trzustki.
Przy tym wszystkim imbir jest niezwykle uniwersalny - można go dodać nie tylko do herbaty, ale też wielu dań, wypieków czy odżywczych koktajli.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl