Trwa ładowanie...

Sanepid wycofuje suplementy diety na odchudzanie. W tabletkach "Moja Figura – Ograniczenie Łaknienia" wykryto szkodliwe substancje

Avatar placeholder
13.10.2021 13:43
Sanepid wycofuje suplementy diety na odchudzanie. Wykryto w nich szkodliwe substancje
Sanepid wycofuje suplementy diety na odchudzanie. Wykryto w nich szkodliwe substancje (Getty Images)

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące określonych partii suplementu diety "Moja Figura – Ograniczenie Łaknienia". Podjęto decyzję o wycofaniu produktu ze względu na zanieczyszczenie tlenkiem etylenu.

spis treści

1. Suplement diety wycofany

Główny Inspektor Sanitarny (GIS) został poinformowany o prowadzonym przez firmę Aura Herbals Sp. z o.o. wycofaniu suplementów diety "Moja Figura – Ograniczenie Łaknienia".

(GIS)
Zobacz film: "Produkty, w których znajdziesz tłuszcze trans"

Okazało się, że do produkcji suplementów zastosowano składnik zanieczyszczony tlenkiem etylenu.

W związku z powyższym firma niezwłocznie po uzyskaniu informacji od producenta rozpoczęła procedurę wycofania z obrotu niektórych partii produktów, wytworzonych z użyciem zanieczyszczonego składnika.

2. Masz produkt z tej partii w domu?

Według informacji GIS wycofaniu podlegają następujące partie produktów:

"Moja Figura – Ograniczenie Łaknienia" 60 kapsułek Numer partii: OL/010621, data minimalnej trwałości: 01.06.2023 r. Numer partii: OL/300621, data minimalnej trwałości: 30.06.2023 r. Producent: Aura Herbals Sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 49/2, 81-754 Sopot

GIS ostrzega, aby spożywać wyrobów przeznaczonych do wycofania.

Jak zapewnia producent suplementów, wszyscy odbiorcy zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji i konieczności wycofania wskazanych numerów partii produktu.

3. Tlenek etylenu - co to jest?

Tlenek etylenu jest łatwopalnym, bezbarwnym gazem o zapachu przypominającym eter w stężeniach toksycznych. Zazwyczaj jest używany do produkcji rozpuszczalników, płynów zapobiegających zamarzaniu, tekstyliów, detergentów, klejów, pianek poliuretanowych i farmaceutyków.

W mniejszych stężeniach tlenek etylenu jest stosowany w fumigantach - przeciwszkodniczych środkach np. do drewna oraz środkach sterylizujących do przypraw i kosmetyków, a także podczas sterylizacji sprzętu chirurgicznego w szpitalach.

Tlenek etylenu jest zakazany w UE do stosowania w żywności w jakiejkolwiek ilości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze