Trwa ładowanie...

Wielkie grzybobranie Polaków. Zdjęcia czytelników WP (WIDEO)

Zobacz film: "Wielkie grzybobranie Polaków. Zdjęcia czytelników WP"

Grzybobranie to polski sport narodowy. Gdy tylko nadchodzi sezon, grzybiarze spędzają w lesie poranki, a potem chwalą się swoimi zdobyczami. A często są one naprawdę imponujące, niektórzy potrafią podczas jednej wyprawy znaleźć kilkaset grzybów. Kolekcje zachwycają nie tylko innych grzybiarzy, ale też internautów, którzy zazdroszczą takich znalezisk.

W załączonym materiale wideo prezentujemy fantastyczne zbiory czytelników WP. Znajdziemy w nich setki grzybów jadalnych, w materiałach jest między innymi borowik, gąska, podgrzybek, rydz czy kurka. Zdjęcia zachwycają i mogą sprawić, że natychmiast będziemy chcieli rzucić wszystko i udać się na wycieczkę do lasu. A może materiał stanie się inspiracją do weekendowej wycieczki za miasto lub porannego wypadu na rowerach do lasu?

Podczas zbierania grzybów warto jednak szczególnie uważać i mieć przy sobie atlas grzybów albo skorzystać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego jeśli sami takiego doświadczenia nie mamy. Zatrucia grzybami mogą mieć bowiem bardzo poważne konsekwencje i doprowadzić nawet do śmierci, a nie każdy grzyb to prawdziwek. Warto o tym pamiętać, żeby ogromna przyjemność płynąca z grzybobrania nie zakończyła się tragicznie dla nas lub naszych bliskich.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo prezentującego zbiory czytelników WP.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.