Trwa ładowanie...

Zrzucił 70 kg w rok. Wszystko dzięki zmianie stylu życia

Osobom z otyłością i nadwagą ciężko jest zrobić ten pierwszy krok w kierunku zmiany swojego życia. Większość z nich marzy o tym, żeby jeszcze kiedyś stanąć przed lustrem bez uczucia wstydu i poczucia winy. Jedynie wiara we własne możliwości i samozaparcie mogą sprawić, że dawne przyzwyczajenia odejdą w niepamięć. Jemu się udało. Gunner rok temu miał 25 lat, ponad 1,8 m wysokości i 194 kg wagi.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy dziecko może być wegetarianinem?"

Gunner przyznaje, że nie pamięta czasów, w których nadwaga nie była dla niego ogromnym problemem. Zawsze wstydził się swojej tuszy i tego, jak patrzyli na niego rówieśnicy. Przełom nastąpił w wakacje, tuż przed czwartą klasą szkoły średniej. To wtedy chłopak postanowił, że już czas zrobić coś ze swoim życiem, wprowadzić zmiany i zacząć być zdrowszym człowiekiem.

Młody mężczyzna postawił przede wszystkim na ruch. Siłownię odwiedzał kilka razy w tygodniu, a każdego dnia pokonywał pieszo średnio 5-7 km. Jedynym dniem wolnym od wysiłku była niedziela. Aktywność fizyczna przyniosła rezultaty – Gunner w ciągu czterech pierwszych miesięcy stracił ponad 18 kg. To było jednak za mało.

1. Zero cukru, chleba, soli

Postanowił więc, że większą wagę będzie przywiązywał do tego, co ląduje na jego talerzu. Chciał jeść minimum kalorii, które pozwolą mu na normalne funkcjonowanie i aktywny tryb życia. Chłopak zrezygnował więc ze słodkich, gazowanych napojów, chociaż sięgał po nie nieprzerwanie od kilku lat. Zrezygnował też z większości węglowodanów, cukru, chleba i soli. Jego dieta w głównej mierze składała się z kurczaka, ryżu, jaj i sałatek. Ze względu na intensywne ćwiczenia, po każdym posiłku Gunner przygotowywał i wypijał białko.

(Gunner Cargile/yahoo.com) Chłopak zrezygnował ze słodkich, gazowanych napojów, chociaż sięgał po niej nieprzerwanie przez kilka lat
(Gunner Cargile/yahoo.com) Chłopak zrezygnował ze słodkich, gazowanych napojów, chociaż sięgał po niej nieprzerwanie przez kilka lat

I choć przez pewien czas nowe nawyki żywieniowe go satysfakcjonowały, przyszedł czas, kiedy stwierdził, że potrzebuje konkretnej, poważnej zmiany. Przeszedł więc na wegetarianizm. Mięso zastąpił szparagami i czarną fasolą. Gunner przyznaje, że dostępność przepisów na wegańskie i wegetariańskie dania jest tak duża, że absolutnie nie brakuje mu mięsa. Oprócz przejścia na wegetarianizm podjął decyzję o rozpoczęciu treningu siłowego.

2. "Poczułem czym jest szczęście"

(Gunner Cargile/yahoo.com) Chłopak przyznaje, że stracił nadmiar kilogramów bardzo szybko, dlatego jego problemem jest teraz nadmiar skóry
(Gunner Cargile/yahoo.com) Chłopak przyznaje, że stracił nadmiar kilogramów bardzo szybko, dlatego jego problemem jest teraz nadmiar skóry

"Nigdy nie czułem się lepiej" - mówi Gunner, wspominając tamten czas. Od rezygnacji z mięsa minęło 5 miesięcy, kiedy chłopak zauważył, że jego ciało naprawdę się zmieniło. "Wtedy poczułem, czym jest szczęście” - przyznaje. Wkrótce Gunner zdał sobie sprawę, że zmiany, które wprowadził w życie rok wcześniej, przyniosły skutek – stracił 70 kg.

Chłopak przyznaje, że stracił nadmiar kilogramów bardzo szybko, dlatego jego problemem jest teraz nadmiar skóry. I chociaż nadal dba o dietę i treningi, wrócił do jedzenia mięsa. Teraz jego dieta składa się z jajek, bananów, warzyw, ryżu i białka. Trenuje przez większą część tygodnia, z wyjątkiem niedziel.

Zobacz także:

Gunner ma nadzieję, że jego historia zainspiruje innych młodych ludzi, którzy bardzo chcieliby zmienić swoje życie, ale utknęli w martwym punkcie. "Jeśli pozwolisz sobie na jedno potknięcie, będziesz potykał się ciągle" - mówi Gunner. Przyznaje, że jednym z czynników, dzięki którym udało mu się osiągnąć założony cel był sen. Odpowiednia jego ilość nie tylko pomagała w trawieniu, ale pozwalała też na odpoczynek mięśniom.

"Zanim postawisz krok naprzód, musisz wiedzieć, że prawdopodobnie nie zobaczysz widocznych zmian od razu. Musisz zacisnąć zęby, żeby zobaczyć, co się stanie" - mówi chłopak i dodaje: "trzymaj się swoich celów i nie pozwól, by pokonało cię twoje ciało".

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.