Trwa ładowanie...

Nie wyrzucaj jedzenia po świętach. Podziel się z bezdomnymi

Nie możesz już patrzeć na świąteczne ciasta, wędliny i inne przysmaki? Nie wyrzucaj ich do śmieci. Zamiast tego oddaj je bezdomnym. To prostsze niż myślisz.

Zobacz film: "Marnotrawstwo żywności. Polska w czołówce Unii Europejskiej"

1. Marnowanie to norma

Raport Banków Żywności "Nie marnuj jedzenia 2016" nie pozostawia złudzeń: mamy problem z mądrym gospodarowaniem żywnością. Prawie 1/3 Polaków przyznaje się do wyrzucania jedzenia. W koszach najczęściej lądują wędliny, pieczywo, owoce i warzywa. Po świętach wyrzucamy znacznie więcej produktów niż w innych miesiącach - nawet o 30 proc. więcej. Kupujemy za dużo krótkoterminowej żywności, a później nie mamy pomysłu na jej spożytkowanie.

Zobacz także:

2. Podziel się, nie wyrzucaj

Powyższe dane smucą, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wiele osób w kraju cierpi z powodu ubóstwa. Możemy jednak zapobiec bezsensowanemu marnotrawieniu żywności. Od poniedziałku do środy trwa akcja Podzielmy się. Aby dołączyć do grona pomagających, należy wejść na stronę podzielmysie.pl. Tam uzupełniamy formularz, wybieramy miasto, wpisujemy dane kontaktowe i wybieramy termin odbioru paczki z jedzeniem, które już nam nie będzie potrzebne.

bankizywnosci.pl
bankizywnosci.pl

Następnie czekamy na przyjazd osoby, która odbierze żywność. To wszystko. Nasze jedzenie trafi potem do osób bezdomnych. Dzięki temu nie tylko zapobiegniemy marnotrawieniu jedzenia, ale również pomożemy potrzebującym. To proste, prawda?

5 produktów, które sprawiają, że jesteśmy smutni
5 produktów, które sprawiają, że jesteśmy smutni [6 zdjęć]

Miałeś zły dzień, więc zamiast zdrowej sałatki z chudym mięsem z piekarnika, wybierasz na kolację mrożoną

zobacz galerię

Akcja prowadzona jest obecnie w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce. Niepotrzebne jedzenie możemy oddać w poniższych miastach:

Białystok, Bolesławiec, Bydgoszcz, Chorzów, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Goleniów, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Katowice, Kraków i okolice, Koszalin, Krupski Młyn – Tarnowskie Góry, Łódź, Lublin, Nagłowice – Sędziszów, Nowy Sącz, Oleśnica, Olsztyn, Poznań, Przemyśl, Pyskowice, Radom, Radomsko, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Stargard Szczeciński, Suwałki, Szczecin, Szczecinek, Szczodre k. Wrocławia, Tarnowskie Góry, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław.

bankizywnosci.pl
bankizywnosci.pl
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.