Napój mocy od Hipokratesa. Tani sekret piękna i szczupłej sylwetki
Napój drożdżowy jest niezwykle tanią, a przede wszystkim skuteczną miksturą, która wspomaga utratę zbędnych kilogramów i poprawia stan cery, włosów oraz paznokci. W składzie drożdży znajdziesz m.in. witaminę A oraz witaminy z grupy B.
1. Wartości odżywcze zawarte w napoju drożdżowym
Napój drożdżowy stanowi cenne źródło witamin oraz składników mineralnych. Znajdziesz w nim między innymi:
- witaminę A,
- witaminę C,
- witaminy z grupy B (kwas pantotenowy, kwas foliowy, biotyna oraz kobalamina),
- cynk,
- żelazo,
- selen,
- fosfor,
- mangan,
- magnez.
2. Właściwości zdrowotne drożdżowego napoju
W czasach starożytnych picie napoju drożdżowego było niezwykle popularne wśród mieszkańców greckiej wyspy Kos. Spożywanie prozdrowotnej mikstury propagował prekursor współczesnej medycyny, Hipokrates. Picie drożdży miało działać na organizm oczyszczająco oraz odżywiająco.
Obecnie, większość osób sięga po napój drożdżowy po to, aby poprawić kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Zawarta w drożdżach biotyna, nazywana również witaminą B7, przeciwdziała nie tylko wypadaniu włosów, ale również problemom skórnym takim jak trądzik pospolity czy łojotok. To właśnie witamina B7 pozwala zachować mocne, grube włosy oraz twarde i lśniące paznokcie.
Biotyna pełni również ważną funkcję w przemianie materii. Za jej sprawą odbywa się synteza oraz rozkład węglowodanów, aminokwasów czy tłuszczów. Regularne picie napoju na bazie drożdży sprawi, że poczujesz się bardziej nasycony po jedzeniu, przez co nie będziesz miał ochoty na słodkie przekąski między posiłkami.
Napój drożdżowy wpływa na poprawę zdolności intelektualnych, poprawia nastrój, przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, przyspiesza proces gojenia się ran. Zawarta w napoju witamina B12 pełni niezwykle istotną rolę podczas tworzenia się krwinek czerwonych, które nazywane są erytrocytami.
3. Przepis na napój z drożdży
Jak przygotować napój z drożdży?. To banalnie łatwe.
Łyżkę pokruszonych drożdży przełóż do niedużego rondelka, dodaj łyżeczkę miodu oraz dwie łyżki wrzątku. Całość wymieszaj do chwili rozpuszczenia drożdży. Połączone składniki zalej wrzątkiem lub gorącym mlekiem, a następnie dobrze wymieszaj. Wypij napój drożdżowy, gdy tylko przestygnie.
Jeśli chcesz uzyskać jak najlepsze efekty kuracji, napój staraj się przygotowywać zawsze wtedy, gdy jesteś na czczo. Pij napój regularnie, przynajmniej trzy razy w ciągu tygodnia, przez okres dwóch miesięcy.
Katarzyna Wąś-Zaniuk, dziennikarka Wirtualnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl