Trwa ładowanie...

Dobroczynny wpływ kapusty kiszonej na zdrowie (WIDEO)

Avatar placeholder
09.08.2019 09:44

Kiszenie to naturalna metoda konserwacji żywności. Do kiszenia nadaje się większość warzyw, jednak najbardziej popularne są ogórki i kapusta. Podczas kiszenia kapusty wytwarza się kwas mlekowy, który nadaje jej charakterystyczny, kwaśny smak. Dodana sól działa konserwująco, co wydłuża termin przydatności do spożycia. Dzięki kiszeniu zawarte w kapuście witaminy i składniki mineralne są lepiej przyswajalne przez organizm.

Kiszona kapusta ma wiele zastosowań. Można z niej przygotować surówkę, bigos, kapuśniak, farsz do pierogów, krokietów i pasztecików.

Zawiera dużo witaminy C, jak również witaminy A, E i K oraz witaminy z grupy B. Jest źródłem minerałów: potasu, wapnia, fosforu, magnezu, sodu, żelaza. Kapusta kiszona to naturalny probiotyk. Zawiera przeciwutleniacze i kwas mlekowy, który sprzyja namnażaniu dobroczynnych bakterii jelitowych. Dzięki obecności błonnika obniża poziom cholesterolu we krwi, co zmniejsza ryzyko miażdżycy i chorób serca.

Jest niskokaloryczna, 100 g kapusty kiszonej to zaledwie 16 kalorii. Wbrew powszechnej opinii to nie kapusta jest ciężkostrawna, a dodatki, które do niej dodajemy, takie jak kiełbasa czy boczek.

Zobacz, jakie korzyści dla zdrowia daje jedzenie kiszonej kapusty.

Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Produkty o podobnej zawartości kalorii w 100 g

Brak produktów w wybranej kategorii.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze