Nie jadła kolacji przez tydzień. Zobacz, jak zmienił się jej brzuch (WIDEO)
Jenny Sugar odkryła, że jej największym problemem, który przeszkadza w gubieniu kilogramów, jest wieczorne przejadanie się. Zauważyła, że je zdecydowanie za dużą ilość kalorycznego jedzenia tuż przed snem, ponieważ nie chce być głodna. Smukła sylwetka jest jednak warta poświęceń i Jenny zrezygnowała z kolacji - sprawdź, jak to wpłynęło na nią i jej ciało.
Co jeść na kolację? Zdrowa kolacja powinna być lekkostrawna i powinno się ją jeść 3 godziny przed snem. Tłusty i duży posiłek przed pójściem spać negatywnie wpływa na odpoczynek organizmu. Ciało nie może się zregenerować, ponieważ najpierw musi włożyć energię w trawienie. My czujemy ciężar w okolicy brzucha, możemy mieć zgagę, wzdęcia lub zaparcia.
Na kolację nie zaleca się spożywania mięsa i produktów smażonych, a także wędlin. Warto pamiętać, że lepsze jest pieczywo pełnoziarniste od pszennych chlebów i bułek. Zawierają więcej składników odżywczych i sycą na dłużej. Można zjeść przetwory mleczne, takie jak twaróg, niskotłuszczowy jogurt czy kefir.
Co dietetycy jedzą na kolację? O której godzinie należy jeść kolację? Skąd brać pomysły na lekką i nietuczącą kolację? Więcej informacji związanych z tematyką żywienia, a w szczególności z ostatnim posiłkiem w ciągu dnia w wideo. Sprawdź koniecznie jak uniknąć błędów, które mogą uniemożliwiać zrzucenie nadprogramowych kilogramów i negatywnie wpływają na samopoczucie.