Nie wydawaj majątku. Lekarz zdradza, jak poradzić sobie z nadciśnieniem i poprawić życie seksualne
Nie trzeba wydawać majątku na wyrafinowane afrodyzjaki, by cieszyć się lepszym życiem seksualnym. Okazuje się, że warzywem, które pozytywnie wpływa na zdrowie seksualne jest tani, swojski i łatwo dostępny burak. W dodatku to warzywo może pomóc w problemie, z którym zmagają się miliony Polaków, jakim jest nadciśnienie tętnicze.
1. Sok z buraków a jakość życia seksualnego
Wpływ spożycia soku z buraków na zdrowie seksualne jest tematem, który budzi coraz większe zainteresowanie. To powrót do korzeni - podobno już w starożytnym Rzymie buraki uznawane były za środek poprawiający sprawność seksualną.
Warzywa, o których mowa, są bogatym źródłem azotanów, które w organizmie przekształcane są w tlenek azotu, związek mający kluczowe znaczenie w regulacji przepływu krwi i ciśnienia tętniczego. Tlenek azotu pełni również istotną rolę w mechanizmach związanych z erekcją - poprzez wspomaganie rozszerzenia naczyń krwionośnych.
Spożycie soku z buraków, zwiększając poziom tlenku azotu w organizmie, może przyczyniać się do poprawy przepływu krwi w narządach płciowych, co teoretycznie może przekładać się na lepszą sprawność seksualną i zdolność do osiągania erekcji.
Co więcej, inne właściwości buraków - te dotyczące zwiększenia wytrzymałości i redukcji zmęczenia - mogą mieć pozytywny wpływ na ogólną kondycję fizyczną, również istotną w kontekście sprawności seksualnej.
- Zalety spożywania soku z buraków są olbrzymie. Zmniejszone zmęczenie, wzmocnione mięśnie, lepsza wytrzymałość. Poza tym buraki nie mają konkurencji w kwestii leczenia nadciśnienia - powiedział dr Michael Mosley, lekarz i "guru zdrowia" w programie "Michael Mosley: Secrets Of Your Big Shop" na Channel 4.
Warto jednak podkreślić, że choć istnieją obiecujące wyniki badań, potrzebne są dalsze, szczegółowe analizy naukowe, aby w pełni zrozumieć i potwierdzić wpływ spożywania soku z buraków na zdrowie seksualne.
2. Inne właściwości buraków
Spożywanie buraków wywiera korzystny wpływ na układ krążenia i układ trawienny, działa przeciwutleniająco i przeciwzapalnie, wspomaga regulację gospodarki wodnej organizmu, wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, zmniejsza ryzyko powstawania kamieni nerkowych oraz rozwoju osteoporozy i sprzyja stabilnemu poziomowi cukru we krwi.
Buraki są też źródłem witaminy C, która jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. To niskokaloryczne warzywo zawiera całą masę błonnika, korzystnie więc wpływa na kontrolę wagi i świetnie sprawdzi się podczas diety odchudzającej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl