Kmin. Naturalny spalacz tłuszczu
Kmin nadaje potrawom wyjątkowy smak i zapach. Okazuje się jednak, że ma także inne walory. Świetnie sprawdzi się jako naturalny spalacz tłuszczu. Warto przygotować z niego napar, który powinno pić się z rana.
1. Właściwości kminu
Kmin rzymski to przyprawa, którą znajdziemy w wielu polskich kuchniach. Ceniony za wyjątkowy smak i zapach jest idealnym dodatkiem chociażby do dań mięsnych i domowego pieczywa. W sklepach możemy go spotkać także pod innymi nazwami. Czasem występuje jako kminek rzymski, a czasem jako kumin.
Ponadto kmin już kilkaset lat temu został doceniony za swoje właściwości prozdrowotne. Zwolennicy medycyny naturalnej wciąż z niego korzystają. Wśród jego zalet warto wymienić dużą zawartość żelaza, które zmniejsza ryzyko anemii, a także witaminy A i C.
Co więcej, kmin może wpłynąć na obniżenie złego cholesterolu, a także cukru. Wpływa również na układ pokarmowy, poprawia metabolizm i zapobiega wzdęciom.
2. Kmin, a odchudzanie
Według badań przeprowadzonych przez dietetyka Artura Topolskiego, kmin może także pozytywnie wpłynąć na odchudzanie. Testy zostały przeprowadzone na 88 kobietach, które miały problemy z dodatkowymi kilogramami. Otrzymały specjalny jadłospis i zmniejszyły dzienną dawkę kalorii aż o 500.
Dietetyk podzielił kobiety na dwie grupy. Pierwsza z nich jadła codziennie na śniadanie dokładnie 140 g jogurtu naturalnego z 3 g kminu. Jakie to przyniosło efekty? Po trzech miesiącach okazało się, że odchudzanie w przypadku tej grupy było skuteczniejsze niż u tych, które nie miały w swojej diecie kminu. Różnica między nimi wynosiła aż 50 proc. spalonej tkanki tłuszczowej.
3. Naturalny spalacz tłuszczu – wypij do śniadania
Kmin świetnie sprawdzi się jako dodatek do potraw. Możemy też dołączyć go do naszego śniadania. Dzięki temu z samego rana podkręcimy metabolizm. Możemy przygotować napar z kminu.
Wystarczy, że do 500 ml wody dodamy 2 łyżeczki kminu i dokładnie wymieszamy. Napar należy gotować na małym ogniu aż do zagotowania wody. Następnie przykrywamy na 5 minut i czekamy na zaparzenie. Jeżeli nie chcemy, aby w naparze pływał kmin, trzeba go przecedzić.
Taki wywar możemy pić o poranku jako dodatek do śniadania lub w ciągu dnia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl