Trwa ładowanie...

Witamina D zmniejsza ryzyko raka. Powinieneś brać codziennie (WIDEO)

Zobacz film: "Witamina D zmniejsza ryzyko zachorowania na raka"

O witaminie D mówi się ostatnio bardzo często.

Po pierwsze dlatego, że większość z nas ma niedobór tego składnika. Eksperci szacują, że nawet 90 proc. Polaków ma zbyt niski poziom witaminy D.

Po drugie, witamina D jest bezcenna dla naszego zdrowia. Wpływa na stan kości i stawów, wzmacnia system odpornościowy, jest ważna dla zdrowia serca i układu krążenia, a także umożliwia prawidłową pracę mięśni.

Niestety, ze względu na położenie geograficzne, trudno nam czerpać witaminę D ze słońca, czyli jej najlepszego źródła. Jak inaczej uzupełnić braki?

Najskuteczniejszym sposobem jest zażywanie suplementów z witaminą D.

Można również uzupełnić dietę o produkty, które zawierają tę substancję.

Najwięcej witaminy D znajdziesz w:

Zła wiadomość jest taka, że produkty zawierają stosunkowo mało witaminy D i nie jest możliwe dostarczenie odpowiednich ilości organizmowi wyłącznie ze źródeł pokarmowych.

Niedobór witaminy D. 4 objawy, które może przeoczyć nawet lekarz
Niedobór witaminy D. 4 objawy, które może przeoczyć nawet lekarz [6 zdjęć]

Nazywana słoneczną, bo w przeciwieństwie do innych witamin, w największej mierze pochodzi ze słońca....

zobacz galerię

Warto więc porozmawiać z lekarzem rodzinnym o suplementacji, a latem korzystać ze słońca - pod wpływem promieniowania dochodzi do syntezy witaminy D. Róbmy to jednak z głową - nadmiar słońca nie jest wskazany dla naszego zdrowia.

Skutki niedoboru witaminy D mogą być poważne. Niedawno onkolodzy przedstawili aż trzy różne badania, które potwierdzają związek deficytu witaminy D z ryzykiem zachorowania na nowotwory.

Więcej informacji znajdziesz w naszym WIDEO.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.