Trwa ładowanie...

Jaka jest najlepsza dieta świata? (WIDEO)

Zobacz film: "Najlepsza dieta świata [Wirtualna Poradnia]"

Na rynku możemy spotkać wiele różnych diet cud. Oczywiście musimy uważać na tego typu diety. Jedną z takich diet dość znanych, o których mowa, o której możemy poczytać sobie wszędzie jest dieta śródziemnomorska. Jako dietetyk spokojnie mogę polecić tego typu żywienie, dlatego że w diecie śródziemnomorskiej jest zawarte wiele takich zdrowych produktów, które znajdują się też w zdrowej, codziennej diecie.

I na pewno w tej diecie zawierają się ryby, owoce morza, zawierają się różnego rodzaju oleje, które właśnie mają te cenne kwasy Omega-3. Także w tej diecie znajdziemy bardzo dużo świeżych, sezonowych warzyw, a wiadomo, że jeżeli chodzi o kwestie warzyw są one bardzo ważne w codziennej naszej diecie, żeby zachować zdrowie i dobry wygląd.

Takie ważne produkty, które powinniśmy codziennie wprowadzać w swoją dietę to przede wszystkim zdrowe węglowodany, czyli takie węglowodany złożone pochodzące na przykład z pieczywa żytniego razowego, z ryżu brązowego, z kasz. To są te podstawowe właśnie takie produkty.

Oczywiście też nie możemy zapomnieć o tłuszczach, bo często jest tak, że chcąc być szczupłymi osobami chcemy się kompletnie pozbyć tych tłuszczy z diety, co jest bardzo niebezpieczne, dlatego że tłuszcze są bardzo nam potrzebne, przede wszystkim też do tego, żeby tutaj przyswajały się witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, ale one też regulują gospodarkę hormonalną.

I też, jeżeli chodzi o kwestie tłuszczy, to na pewno ważne są oleje, też oleje oczywiście roślinne, oliwy, takie jak na przykład olej lniany, oliwa z oliwek. Też oczywiście nie możemy zapominać o tłuszczach znajdujących się w rybach, czyli te tłuszcze takie odzwierzęce, kwas Omega-3.

Taka jedna z najważniejszych zasad, która praktycznie nam tutaj gwarantuję 50 procent sukcesu jeżeli chodzi o zrzucenie zbędnych kilogramów to regularność posiłków. Jeżeli wyregulujemy posiłki to praktycznie możemy być pewni sukcesu. To jest taka jedna z najważniejszych zasad. Oczywiście kolejna zasada, która tutaj jest taka dość istotna to przede wszystkim nie podjadanie pomiędzy posiłkami. Starajmy się pomiędzy posiłkami pić tylko płyny i z reguły płyny bez cukru, bo jeżeli wypijemy na przykład wodę z miodem czy herbatę z cukrem to jest tak jakbyśmy po prostu podjedli czekoladkę.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.