Trwa ładowanie...

O czym świadczy kolor mięsa? (WIDEO)

Zobacz film: "O czym świadczy kolor mięsa?"

Kolor mięsa oraz wędlin moze nam dużo powiedzieć o jakości tych produktów oraz ich przydatności do spożycia. Obejrzyj nasz film i zobacz, o czym świadczą różne kolory, które mogą pojawić się na porcji mięsa. Mięso, czy powinniśmy się go obawiać?

Czasami nie jesteśmy pewni czy konkretny kawałek mięsa jest świeży. Wąchamy go, dotykamy, oglądamy z każdej strony i nie wiemy co z nim zrobić. Czasami mięso może wyglądać dosyć dziwnie, mieć nietypową strukturę lub odcień. Czego możesz się dowiedzieć po kolorze mięsa?

Mięso występuje w sporych ilościach w diecie. Gotujemy je, dusimy, smażymy, pieczemy i grillujemy, następnie jemy je polane sosem lub w towarzystwie ziemniaków, ryżu lub gotowanych warzyw. Ale czy mięso jest zdrowe i dlaczego warto je jeść? Który gatunek mięsa warto jeść częściej niż inne? Kiedy wyrzucić mięso do kosza, jak rozpoznać że jest nieświeże?

Niektórzy twierdzą, że mięso kurcząt to pułapka zdrowotna, inni że mięso ze strusia lepsze niż kurze. Opinii jest bardzo wiele, czasem bardzo skrajnych. Obejrzyj wideo i pogłęb swoją wiedzę w tematyce mięsa. Dlaczego warto jeść mięso kacze? Czy rzeczywiście Polacy jedzą za dużo mięsa? Jak brzmi 6 zabawnych mitów na temat spożywania mięsa?

6 zabawnych mitów na temat spożywania mięsa
6 zabawnych mitów na temat spożywania mięsa [7 zdjęć]

Jeżeli jesteś miłośniczką mięsa to zapewne nieraz miałaś okazję usłyszeć niepokojące informację na temat...

zobacz galerię
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.